Blog > Komentarze do wpisu
Katastrofy UFO w Polsce i na świecie

Wszyscy, którzy interesują się zjawiskiem UFO, doskonale wiedzą, iż istnieją wiarygodne relacje mówiące o katastrofach NOL-i na Ziemi. Ale czy takie katastrofy są w ogóle możliwe? Tak, jeżeli oczywiście poważnie potraktujemy ten materiał.

[]UFO-katastrofa, która zyskała międzynarodową sławę, to tzw. "Incydent z Roswell". To zdarzenie z lipca 1947 roku znają wszyscy pasjonaci fenomenu NOL-i. To jedno z najlepiej zbadanych i udokumentowanych przypadków tego typu na świecie. Oczywiście Roswell nie jest jedyne, informacje o podobnych zdarzeniach pochodzą z różnych zakątków ziemi. Jeżeli wszystkie okazałyby się prawdziwe, to musielibyśmy uznać, iż na świecie doszło do kilkudziesięciu katastrof UFO!

Większość to oszustwa?!


Badacz i pisarz Kevin D. Randle, autor między innymi książki "Historia katastrof UFO", poddaje w wątpliwość wiarygodność przeważającej ilości tego typu doniesień. Randle, spośród bagatela 85 zbadanych przypadków, tylko dwa uznał za autentyczne, a jedno zakwalifikował jako "najprawdopodobniej autentyczne ".

Jego zdaniem bezsprzecznie prawdziwe incydenty to "zdarzenie z Roswell", incydent z Las Vegas z 18 kwietnia 1962 roku oraz zdarzenie z Kigman w Arizonie z 21 maja 1953 roku. Reszta spraw została sklasyfikowana przez autora jako oszustwa lub sprawy mające "mało danych". Co ciekawe, również tzw. Incydent gdyński ze stycznia 1959 roku nazywany "polskim Roswell", został uznany za oszustwo!

Nie zgadzam się z tak jednoznaczną oceną, ponieważ wiem, że za prawdziwością tego zdarzenia przemawiają pewne relacje z drugiej ręki. To zdarzenie Kevin D. Randle powinnien umieścić w dziale "mało danych". Wykaz katastrof UFO zamieszczony w książce "Historia katastrof UFO" pokazuje nam, iż większość tego typu zdarzeń jest mało wiarygodna (oczywiście według opinii autora książki, z którą nie wszyscy muszą się zgadzać. Jednak badania prowadzone przez Kevina D.Randala są rzetelne, udało mu się dotrzeć do faktów, z którymi trudno dyskutować!).

Zacząłem od najsłynniejszych światowych ufo-katastrof. A co z naszym krajem? Czy oprócz "Incydentu gdyńskiego" miały tutaj miejsce inne, podobne zdarzenia? Tak, wspomnieć tutaj możemy jeszcze dwa wydarzenia, pierwsze pochodzi z 1997 roku, a incydent miał wydarzyć się na Mazurach, a dokładniej na terenie Węgorzewa. Ta sprawa badana była swego czasu przez ufologa Bronisława Rzepeckiego. Do informacji o innej rzekomej UFO-katastrofie udało mi się dotrzeć osobiście. Przypadek jest bardzo interesujący, bowiem z informacji, które udało się uzyskać wynika, iż pod koniec lat 70. w lesie niedaleko Lublina rozbił się jakiś niezidentyfikowany obiekt latający! To brzmi nieprawdopodobnie, a jednak wszyscy, którzy interesują się zjawiskiem UFO, doskonale wiedzą, iż istnieją wiarygodne relacje mówiące o katastrofach NOL-i na Ziemi. Ale czy takie katastrofy są w ogóle możliwe? Tak, jeżeli oczywiście poważnie potraktujemy ten materiał.

"Coś" rozbija się w lesie niedaleko Lublina...


Pewnym czynnikiem poważnie obniżającym wiarygodność całego incydentu jest fakt, iż informacje pochodzą z tzw. drugiej ręki. Mój informator utrzymuje, że o rzekomej katastrofie NOL-a dowiedział się od dwóch niezależnych od siebie osób. – Powiedział mi o tym mój znajomy, który jest pilotem w Dęblinie, dał mi również zdjęcie tego miejsca w lesie. [plik 0 lewa]Prawdziwość zdarzenia potwierdział później pewien pasjonat spraw UFO z Lublina - stwierdził mój informator. Niestety, mimo prób, nie udało się do tych ludzi dotrzeć. Ale wrócimy do samego incydentu. Jak nadmieniłem wcześniej, według relacji miał się on wydarzyć pod koniec lat 70. w lasie niedaleko Lublina. Jak opowiada informator, obiekt odbił się od ziemi i rozbił się gdzieś w lesie (znam już dokładną lokalizację tego miejsca). NOL rozbijąc się połamał kilka drzew i pozostawił ślad w postaci wyoranej ziemi.

Dalszy ciąg zdarzeń przypominał sceny z serialu "The X files", bowiem podobno na miejsce katastrofy niezwłocznie przybyło wojsko, które szybko zabezpieczyło teren. Sprawa otrzymała klauzulę "Ściśle tajne". Przypadek przez lata był utajniony i dopiero w 2004 roku zaczęły pojawiać się jakieś strzępki informacji na jego temat. Niestety, przez te dwa lata nie udało mi się dotrzeć do nowych świadków.

Jednak, ta sprawa wciąż nie dawała mi spokoju, rok temu zapytałem o ten przypadek znaną pisarkę i medium, której zdoloności są doprawdy fenomenalne! Ku mojemu zaskoczeniu, potwierdziła ona jego autentyczność! – Tak, tam naprawdę rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający! Moim zdaniem jednak, chodzi tu o całkowicie ziemski pojazd ekperymentalny – stwierdziła.

Czy ta opinia jest słuszna? Być może, wyjaśniałoby to ingerencję wojska oraz fakt, iż "przejęcie" obiektu otoczone było tak wielką tajemnicą. Medium potwierdziła prawdziwość tego przypadku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż dla części z was takie "potwierdzenie" to żadne potwierdzenie, a osoby uważające się za "media" to oszuści. Każdy może mieć swoje zdanie w tej kwestii. Jestem jednak przekonany, iż są ludzie posiadający pewne zdolności, które możemy określić mianem "nadnaturalnych". Takie "umiejętności" mogą być pomocne w badaniu tego typu przypadków.

Planuję (razem z ekipą badawczą NPN) kolejne wyprawy w miejsce domniemanej katastrofy UFO. Wciąż poszukuję świadków oraz informacji, które pozwoliłyby ostatecznie zanegować lub potwierdzić autentyczność tego zdarzenia. Śledztwo trwa i dopóki nie pojawią się jakieś nowe informacje, tę sprawę zmuszony jestem umieścić w naszym archiwum z adnotacją "mało danych".
 
UFO w Wałbrzychu (filmik) nad chełmcem:
 
 
Dwóch mieszkańców Wałbrzycha wybrało się na łąke blisko góry chełmiec w Wałbrzychu, twierdzą że widzieli ufo (nawet nagrali bardzo wiarygodny filmik).
Od tej pory zaczęli wierzyć w zjawiska paranormalne.
 
 
Podsumowanie
 
  Chociarz ten filmik może być fotomontarzem, to nie znaczy, że istoty pozaziemskie nie istnieją, a nawet na pewno istnięja, ponieważ wszechświat jest ciągle powiększającą się materią, być może nie tylko my jesteśmy w nim. Opinie pozostawiam wam.
wtorek, 02 lutego 2010, domin123456789

Polecane wpisy